H&M има нова летна колекција за домот: Природните и одржливи материјали се во фокусот

1 јули 2020

Релацијата со природата е основната карактеристика на новата летна колекција за домот на шведскиот гигант H&M.

Оваа линија е наменета претежно за уредување на отворените простории во домот, односно за терасата или дворот.

Природата се провлекува низ секој детаљ, од изборот на земјени и зелени тонови, до природните и одржливи материјали од кои се изработени мебелот и декоративните детали (дрво, камен, јута...).

Целата естетика дава впечаток на смирен и опуштен амбиент, што веројатно на сите ни е неопходен.

Погледнете дел од понудата и кажете ни го вашиот впечаток.

Објавено:
1 јули 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
351 пати