Идеи за пролетно разубавување на балконите!

6 април 2022

Пролетта е период од годината кога од затворените простории конечно ќе уживаме во кафе или топол напиток на балкон, барем оние што не се во можност да уживаат во убавините на дворот.

Ако сте во оваа група, во продолжение ќе погледнете како можете да го уредите балконот и максимално да уживате во убавото време и атмосфера.

Секако дека цвеќето е избор број еден за тоа како да внесете нов живот на веќе познатиот простор. Цветните аранжмани, односно саксиите се совршен и најлесен начин да го разубавите амбиентот. 

Втора опција се секако сијаличките, кои даваат совршен амбиент во попладневните и вечерните часови и се супер избор за оние што ја сакаат романтичноста.

Интересни дрвени детали, предмети - фигури од дрво, скали, полици, се исто така еден од начините што можат да му дадат нов изглед на балконот, но и боите. Ако имате поголем балкон, не плашете се да играте со боја, па бојадисајте ги ѕидовите во некоја весела нијанса. Тоа е инвестиција која нема многу да ве чини, а ќе биде ефектна.

Во продолжение погледнете неколку идеи:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by lifeof2men (@lifeof2men) onMay 24, 2017 at 7:05am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Claudia Cristina Styling (@claudiacristinastyling) onMar 3, 2019 at 12:48am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilahome_) onMar 3, 2019 at 5:52am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @amoreterno.art onMar 3, 2019 at 11:53pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shabbychic Home Interior (@shabbyhomelover) onMar 4, 2019 at 3:31am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Design | Decoration | Details (@inspired_details) onFeb 1, 2019 at 10:44pm PST

 

Објавено:
6 април 2022
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
12.787 пати
Тагови: 
балкони