Инспирација за есенски декорации во домот од македонските блогери

2 октомври 2021

Со доаѓање на есента не се менува само природата, туку и нашиот дом. Сите сакаме да внесеме малку нова атмосфера во омилениот ни простор.

Перници, украси во форма на тиква или пак цветни аранжамани и венчиња од сезонски свежи или суви цвеќиња - ова се само дел од работите со кои можете да внесете промена во домот.

Некои се одлучуваат и за промена на тепих или завеси, некои пак се подновуваат со финџани за кафе, чаршафи за маса, постелнина, а некои пак имаат нова вазна или ново цвеќенце во домот.

Како македонските home блогери ја внесоа есента во домот, ви покажуваме во продолжение, можат да ви послужат како одлична инспирација.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@gagagjorgjievska)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@gagagjorgjievska)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@gagagjorgjievska)

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Христина (@ciki.home)

 

 

 

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pepe_s.place (@pepe_s.place)

 

Објавено:
2 октомври 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
9.607 пати
Тагови: 
есен дом