Инстаграм дестинација за љубителите на минимализам во ентериерот

12 февруари 2022

Ако преферирате ентериер прочистен од сите непотребни детали, простор во кој основата е минималистичкиот дизајн, тогаш Инстаграм профилот @scandinavian.interior е вистинската „дестинација" за вас.

Можеби барате инспирација како да го преуредите просторот дома или се вселивте во нов стан и сакате да го уредите во духот на перфектниот минимнализам, тогаш на овој профил ќе наидете на многу инспиративни идеи.

Бидејќи минималистичкиот дизајн е водечка карактеристика на скандинавскиот стил на уредување, неслучајно инспирацијата за овој профил е токму скандинавската естетика.

Чисти линии, слобода во просторот, пријатна палета на бои, природни материјали – сето ова во пакет ја дефинира содржината на ентериериерот во овој стилски правец, презентиран на овој профил.

Елегантно и чисто, без притоа да ја изгуби топлината со која треба да зрачи домот.

 

Објавено:
12 февруари 2022
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.967 пати