Каде привремено ќе живеат близнаците на Бијонсе и Џеј Зи?

27 јуни 2017

Откако Бијонсе и Џеј Зи ја напуштија болницата со нивните новородени близнаци, следно ќе се преселат во привремен дом на Малибу.

getty_-_trulia_- harper's_bazaar

Се работи за ексклузивен имот лоциран покрај плажа за кој парот месечно ќе плаќа 400 илјади долари, пренесува Harper's Bazaar.

courtesy_trulia

La Villa Contenta е новиот привремен луксузен дом што на семејството ќе им ги обезбеди сите удобности. Во распоредот се сместени прекрасна библиотека, винарија, огромна кујна, целосно опремена теретана, кино, пространи тераси со поглед кон океанот, неколку дневни соби...

courtesy_trulia

Во уредувањето на вилата е балансирано помеѓу модерната и класичната естетика, па како декор се користени и антички аксесоари.

Секако, неизбежен дел од имотот е и забавниот парк за децата како и надворешниот базен.

Фото извор: Getty, Trulia, Harper's Bazaar

Објавено:
27 јуни 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
796 пати