Кадифето е новиот суперхит во декорирањето

15 ноември 2018

Ако постои една текстура која ќе додаде исклучителност и елеганција во просторот, тогаш тоа е кадифето со своите квалитети и сјајниот добар изглед.

Во изминатите неколку години се повеќе добива на популарност, а оваа година е еден од најголемите трендови.
Имено, кадифето со својата нежна текстура е материјал кој не дава само луксузен изглед туку и отмено чувство. Без сомнеж неговата мека текстура има способност да ги задоволи сите Ваши сетила.

За целата содржина кликнете > ТУКА

Објавено:
15 ноември 2018
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
428 пати