Како би изгледало кога Долче и Габана ќе ви го облечат домот?

17 декември 2021

Италијанскиот луксузен бренд Долче и Габана, својата империја ја прошири со нова линија наменета за уредување на домот.

Првата колекција за декор во ентериерот, е реплика на гламурот и максимализмот по кој тие станаа преознатливи со своите модни колекции.

А тоа подразбира силна експресија, многу боја, микс на стилови и текстури.

Во колекцијата доминираат неколку, за нив карактеристични мотиви како: медитеранските сини дезени, животинските принтови, комбинациите на интензивни бои.

„Сакавме експлозија на бои, емоции и мириси", велат во своето објаснување на колекцијата од италијанскиот двоец.

 

Од кујнски прибор, до декоративни перници и мебел, Долче и Габана покажале голема амбиција и кога е во прашање уредувањето на ентериерот со италијански шмек.

Извор: Farfetch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
17 декември 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
316 пати