Креирајте своја оаза на терасата од вашиот стан

30 април 2020

Дали има нешто поубаво од тоа да го пиете утринското кафе на Вашата убавo уредена тераса каде што градската бучава не стигнува до Вас?

Замислете... се враќате дома после напорен ден и се упатувате на Вашата тераса на која има удобна софа за да се одморите. Или доколку немате простор за софа, доволно е да имате една или две фотелји со табуретка на која ќе можете да ги одморите нозете. Не ги заборавајте меките перници кои додаваат екстра комфор. Иделно катче за да седнете со шолја чај или кафе додека ја читате омилената книга... или додека скролате на Вашиот мобилен телефон.

Повеќе за содржината прочитајте на овој линк.

Објавено:
30 април 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
2.880 пати