„Магична колиба“ во недопрената природа на Рамна Гора

20 февруари 2019

Куќата од соништата навистина постои! Оваа преубава куќа или како што ја нарекуваат нејзините газди „Магична колиба" се наоѓа во градот Хлевци, во близина на убавите борови шуми и миризливите полиња со лаванда на Рамна Гора. Градот Хлевци е на оддалеченост од 100 километри од Загреб и на некои 40 километри од топлите морски води. Колибата е изработена од природен камен и дрво, а нејзината големина изнесува 200 метри квадратни. Во неа можат да престојуваат 8 луѓе. Во собата за дневен престој има камин, а на првиот спрат подно греење. Големиот и романтично осветлен базен нуди незаборавни ноќни капења во текот на летните месеци.

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
20 февруари 2019
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
664 пати