Кога имате мал простор, а големи соништа, тогаш мора многу внимателно да размислувате за уредување и декорација на својот дом...

Токму тоа беше случај со кујната за која ќе зборуваме овојпат. Оваа малечка кујна пред реновирањето била просечна и обична, а сега е прекрасен простор исполнет со нијанси на сина боја и винтиџ детали, кои престојот во неа го прават совршено поминато време.

Со оглед на тоа дека количината на достапен простор била главен предизвик за ре-дизајн на оваа кујна, во неа се искористени елементи кои штедат простор, како мали машини за садови и лебдечки полици кои сега се простор наменет за појадок.

Повеќе за оваа содржина прочитајте на овој линк.

Објавено:
15 јули 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
682 пати