Микро-стан од само 17,6 метри квадратни

2 мај 2019

Талентираниот тим на тајванското студио "A Little Design" успеал да изработи одлично ентериерно решение за стан чија вкупна површина изнесува 17,6 метри квадратни. Тие, при проектирање на ентериерот, се сретнале со неколку предизвици: централно поставен столб, како и преголема бања за толку мала квадратура.

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
2 мај 2019
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.089 пати