Минималистичко уредување на апартман во срцето на Торино, Италија

6 март 2019

Овој простран апартман се наоѓа во центарот на Торино, Северна Италија. Всушност, станува збор за 2 поврзани станови кои се во сопственост на мајка и син. Просторот е проектиран да функционира како една целина, но сепак да ја испочитува приватноста и индивидуалноста на станарите. Уредувањето е минималистично и инспирирано од 50-тите и 70-тите години.

Дамата живее во поголемиот стан, кој е опишан како елегантен и софистициран благодарение на темниот дабов под, мермерните површини, висококвалитетната ткаенина и елементите од челик. Во тој дел преовладува шмекот на 50-тите години од минатиот век.

Веројатно највпечатливо парче мебел е прекрасната стилски софа...

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
6 март 2019
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
571 пати