На овој Инстаграм профил ќе наидете на фантастични празнични идеи

4 декември 2021

Сите понекогаш се соочуваме со недостаток на идеи и креативност по прашањето: новогодишно украсување на домот. Ако годинава тоа е вашиот случај, без паника, нема да дозволиме да ве заобиколи празничниот дух.

Инстаграм е преплавен со празнични теми. Од празнична мода до рецепти со божиќни колачиња.

А помеѓу нив, фантастични идеи како празнично да си го декорирате домот.

Фото: Инстаграм/sibafotka

Со својата посебност и поинаков пристап кон концептот на новогодишен декор, вниманието ни го привлече инстаграм профилот @sibafotka кој е буквално како една симпатична празнична разгледница со сите карактеристики на топол божиќен амбиент.

Акцентот е на ситните детали и декоративните финеси кои вушност и ја прават новогодишната магија.

Од шолји за чај со новогодишни илустрации до плетенинини и постелнини во специфичниот празничен колорит. Како еден мал симпатичен празничен хаос, кој сепак си има свој ред и секој детаљ е на свое место.

Инспирирајте се!

Фото: Инстаграм/sibafotka

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

Објавено:
4 декември 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
7.614 пати