Направете удобна спална соба од мала просторија

22 ноември 2016

Потребни се само неколку едноставни чекори и мали измени,  од просторот за спиење да направите комфорна соба.

Малиот простор може да биде удобен за живот, меѓутоа тоа не значи дека е лесно да се декорира. Особено претставува проблем доколку сакате во спалната соба да наместите маса, кревет, плакар и ламба.

Затоа ви нудиме помош. Погледнете 5 едноставни трикови за тоа како визуелно да го проширите вашиот мал простор.

За целата содржина стиснете > ТУКА

 

Објавено:
22 ноември 2016
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.937 пати
Извор: 
Elena Luka Home