Наскоро прва колекција за домашно уредување на Манго

20 јануари 2021

Познатиот шпански бренд „Манго“ новата година ја започнува со проширување на бизнисот. Се работи за линија за уредување на домот.

Со тоа им станува директна конкуренција на „Зара“ и „H&M“ кои веќе одамна покрај облека, пласираат и производи за домот. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MANGO (@mango)

Како најавуваат, првата колекција ќе ја лансираат во април годинава, а инспирацијата ја црпеле од медитеранската култура, природа, и начин на живот.

Во центарот на вниманието ќе бидат додатоци за спална соба, бања и дневна соба - постелнини, перници, ќебиња, крпи, наметки...

Од есен пак, ќе следат колекции за кујна и трпезарија.

Палетата на бои ќе биде неутрална, а како велат од „Манго“ се потрудиле предметите да бидат во склад со еко системот.

Се' уште не се познати деталите околу цените, а познато е дека новата home линија ќе биде достапна онлајн и во селектирани продавници во Европа.

 

Објавено:
20 јануари 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
419 пати