Новата луксузна куќа на Анџелина Џоли

20 јуни 2017

 

Од неодамна Анџелина Џоли со своите деца се пресели во нов дом. Се работи за луксузна хациенда вредна 25 милиони долари, лоцирана во Лос Анџелес.

Овој комплекс има и значајна историја со оглед на тоа дека е изграден во 1913 година, а во него се сместени и две гостински куќи.

Новиот дом на Џоли има дури шест спални, десет купатила, библиотека, просторија за играње, теретана, прекрасна градина, а секако и базен. Како изгледа погледнете низ фотографиите во продолжение.

Фото извор: buro247.hr

Објавено:
20 јуни 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.116 пати