„Поткровје 9Б“ – Модерно поткровје со винтиџ елементи

5 декември 2018

Младата брачна двојка, Венета Николова и Димитар Караниколов, после неколкугодишна работа во Лондон решила да се врати во својот роден град Софија и да основа свој дом. Тие неколку месеци биле во потрага по идеалното семејно катче, па така го нашле ова поткровје во една новоизградена зграда лоцирана во периферијата на Софија – Бугарија.

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
5 декември 2018
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.008 пати