Предлог серии за сите вљубеници во ентериерното уредување

17 март 2020

Во овој период кога СИТЕ треба да седиме дома, мора да најдеме начини како да го пополниме времето. Доколку сте вљубеник во внатершниот дизајн и архитектурата, тогаш оваа листа е за вас!

Погледнете 5 серии (некои се и со повеќе сезони) од кои можете многу да научите.

Amazing Interiors (2018 година)

Оваа серија од 12 делови која може да се погледне на Netflix се фокусира на обични домови со необични ентериери. Од брод – куќа на реката Темза со неверојатен скандинавски дизајн до италијански апартман чиј што простор е максимално искористен со интересни идеи за складирање, овој серијал е богат со иновативен дизајн кој ги рефлектира страста и личната естетика на секој сопственик на дом.

Остатокот од содржината прочитајте го на овој линк.

Објавено:
17 март 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.073 пати