Прекрасен амбиент кој ќе ги освои срцата на љубителите на пишаниот збор

21 јуни 2019

Денес Ви гo презентираме станбениот простор на една фамилија од Бруклин, чии членови се страсни вљубеници во пишаниот збор односно книгите. Нивниот нов амбиент го потпишува креативниот тим на архитектонското студио Buro Koray Duman.

Станот е со големина од 111 метри квадратни, а главен предизвик при концепирањето на новиот ентериер беа 2.500-те книги за кои требаше да се креираат полици. - вели главниот архитект на Buro Koray Duman.

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
21 јуни 2019
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
254 пати