Со фантастичен поглед на Сиднејската опера, луксузниот австралиски дом на една од омилените актерки, Кејт Бланшет е сместен во познатата зграда Астор.

Овој пентхаус оригинално во 1923 година, вушност биле три станови што потоа биле реновирани и споени во еден простран, луксузен апартман.

Покрај огромната тераса со спектакуларна панорама, внатрешноста на апартманот изобилува со природна светлина благодарение на високите прозорци и широки стаклени површини. Располага со пет спални соби, четири купатила, простран дневен престој...

Привилегјата да ѕирнеме во приватниот рај на Бланшет е поради фактот што имотот е ставен на продажба и е проценет со вредност од 7.46 милиони долари.

Фото: homebeautiful.com.au

Објавено:
10 јули 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.300 пати