Раскошот во кој живее Гвен Стефани

11 јануари 2017

Имотот на Гвен Стефани во Беверли Хилс проценет на 35 милиони долари е буквална реплика на естетиката од „Alice in Wonderland".

Еклектичен и храбар дизајн на ентериерот во кој совршено е синхронизиран богатиот колорит, уникатниот мебел и уметничкиот дух на сопственичката.

Она што го дефинира ентериерот е поп-арт стилот комбиниран со современата архитектура, а автентичноста се препознава во секој детаљ што е приврзан за индивидуалниот стил на пејачката.

Имотот располага и со приватно тениско игралиште, кино, базен, спортска сала, гостинска куќа итн.

 

 

Објавено:
11 јануари 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
954 пати