Роберто Кавали – Егзотична Хоум колекција

24 јануари 2017

На овогодинешниот саем во Париз „Maison & Objet" Роберто Кавали ќе ја претстави својата нова колекција за ентериер.

Тие ја освежија својата хоум линија со нијанси, текстури и завршни детали, кои лесно ќе ве остават без здив. На пример, во дневната соба ќе може да ги видите нивните новитети од „Fabrics Collection", вклучувајќи седум дизајни во пет различни бои, кои ќе бидат претставени на софи, фотељи, навлаки за перници и завеси, во спектар од живи бои и преубави дезени.

Лежерната и истовремено шик софа Балтимор заслужува посебно внимание, а претставена е во две верзии – сосем црна, изработени од кожа и со печатени дезени.

Целата содржина прочитајте ја > ТУКА

Објавено:
24 јануари 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
193 пати
Извор: 
Elena Luka Home