Роберто Кавали со новитети на претстојниот саем во Милано

5 април 2016

Претстоечкиот „Salone del Mobile", интернационалниот Саем за мебел во Милано, ќе биде место каде што Роберто Кавали ќе ги открие своите новитети за уредување во домот.

Како дел од новата Лукс колекција, овој бренд кој е модна икона во светот на мебелот и аксесоарите, ќе ги претстави своите идеални декорации, со црна база и зелени нијанси, што би можело да биде нов тренд кога зборуваме за луксузните комбинации.

Целата содржина можете да ја превземете > ТУКАОбјавено:
5 април 2016
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
863 пати
Извор: 
Elena Luka Home