Сиви ентериери што зрачат со шарм и екстравагантност

22 август 2019

Монохроматскиот минимализам е хит во модерното уредување.

Сивите нијанси доколку се имплементираат соодветно во ентериерното уредување, создаваат амбиент што зрачи со шарм и екстравагантност, а е карактеристичен токму за минималистичката естетика.

Таков стил на уредување, во кој доминираат сивите нијанси, многу често во своите проекти користи рускиот архитект Алексеј Волков.

Ако го отворите неговиот профил на Инстаграм, каде секојдневно објавува фотографии од неговите ентериерни решенија, ќе забележите дека сивата навистина има многу нијанси што може да бидат одлично искористени и да му дадат карактер на просторот.

Еве како тоа изгледа:

Фото: Инстаграм, Алексеј Волков

 

 

Објавено:
22 август 2019
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
897 пати