Скандинавски ентериер со детали во смели бои

15 ноември 2016

Скандинавскиот стил уште еднаш се покажа како одличен избор за уредување на ентериерот. На фотографиите подолу ќе можете да видите класичен пример на уредување на ентериер во тој стил. Светло – кафените дрвени подови со бели ѕидови и мебелот со неутрални бои ги истакнуваат бројните декорации и детали во живи и смели бои.

На балконот тука се перничињата, теглички и килим, во спалната соба розеви и сини кутии во склоп на плакарите и полиците, а во дневната соба книги во разни бои. Во кујната можете да видите црвени шанкерски столчиња, портокалови жици на лустерот, сини плочки над работната маса, жолт лустер, шарени садови. Обрнете внимание на бројните полици вградени во ѕидовите и пробајте да ги откриете останатите детали кои можете да ги искористите како пример за уредување на вашиот дом. 

 

Целата содржина прочитајте ја > ТУКА

 

Објавено:
15 ноември 2016
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.746 пати
Извор: 
Elena Luka Home