Стан во Рим со само 7 метри квадратни

15 ноември 2018

Веројатно звучи неверојатно, но вистинито е. Овој стан е голем неполни 7 квадратни метри. Се наоѓа на плоштадот Св. Петар во Рим, Италија. Станува збор за дуплекс станче. На првиот спрат се наоѓаат кујната и бањата, додека пак, на вториот спрат е сместена собата за дневен престој. Во собата за дневен престој има кревет со механизам за спуштање, со што се обезбедува спална соба.

Целата содржина прочитајте ја ТУКА


Објавено:
15 ноември 2018
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.364 пати