Станот на Кит Ричардс како од соништата

19 октомври 2017

На пазарот на недвижности деновиве се појави несекојдневен оглас.

Имено се работи за пентхаусот на Кит Ричардс кој се наоѓа во Њујорк, поточно во Гринич Вилиџ со поглед кон Петта авенија и Вашингтон сквер парк.

Луксузниот пентхаус чини 12 милиони долари, а има три спални соби, работна соба, три тераси, голема бања...

Станот е купен во 2011 година и е целосно реновиран.

Сигурно не го замислувавте станот на Кит Ричардс да изгледа вака.... силни бои, постери со натписи, интерсени уметнички дела и севкупно навистина изгледа како дом од нашите соништа.

Кит Ричардс секогаш изненадува ама баш со сè!

Објавено:
19 октомври 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.046 пати