Станот со најубав поглед на Париз (галерија)

14 март 2016


Овој неверојатен стан се простира на две нивоа во луксузна градба во срцето на Париз...


Оваа неверојатна градба потекнува од 1914-тата година, а има дневна соба во стил на работилница, со шест метри висок таван и преубав стакларник, кој му дава природно осветлување на целиот стан.

Целата содржина прочитајте ја > ТУКА

Објавено:
14 март 2016
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
4.168 пати
Извор: 
Elena Luka Home