Стилски уредена вила со природни материјали и најсовремена технологија

18 декември 2018

Оваа вила се наоѓа во предградието на Софија, соседна Република Бугарија. Нејзиното име е VILLA 29, а иновативното решение го потпишува тимот на архитектонското студио Studio LTD. Дизајнерите тргнале од идејата да овозможат беспрекорни услови за удобен живот на млад брачен пар со две дечиња. Па, така креирале модерен простор со...

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
18 декември 2018
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
364 пати