Станот се наоѓа во Централ Парк Вест, на една од најскапите њујоршки улици, на 16 и 17 кат, а Стинг и неговата сопруга го купиле во 2008 – та година за 27 милиони долари.

Пентхаусот се продава за 56 милиони долари бидејќи на неговиот ентериер работеле реномирани дизајнери кои го трансформирале во уникатен дом.

Внатрешноста на станот се простира на повеќе од 1.600 квадратни метри и има четири спални соби.

Во станот се наоѓа камин кој ги разделува дневната соба и собата за одмор која има вградени полици со книги. Во станот се наоѓа и библиотека.

Повеќе за оваа содржина прочитајте на овој линк.

Објавено:
9 јуни 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
202 пати