Светол двособен стан во Гетеборг – Шведска

3 декември 2018

Главна карактеристика на овој модерен стан се светлите бои, кои асоцираат на свежина и чистота. Високиот таван и дрвената подна површина го прават станот визузелно многу поголем отколку што реално е. Има стилска дневна соба со интересни декоративни елементи, а кујната е организирана во отворен простор и одделена со мал шанк од собата за дневен престој. Спалната соба е изолирана и мала, но доволно пространа да собере кревет за двајца и плакар.

Целата содржина прочитајте ја ТУКА

Објавено:
3 декември 2018
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
877 пати