Томи Хилфигер има куќа каква досега не сме виделе

30 мај 2018

Дизајнерот Томи Хилфигер располага со бројни недвижнини, но куќата во Мајами е една од најинтересните што некогаш сте ги виделе. Се простира на површина од повеќе од 1.300 метри квадратни.

Има седум спални соби и осум бањи, теретана, кино-сала, соба за забава. Во домот има и спирални скали од мермер, во комбинација со лустер долг неколку метри, создаден од стотици рачно изработени парчиња стакло.

Она што посебно ќе ви го привлече вниманието е начинот на уредување. Голем дел од просториите се во препознатливите бои на неговиот бренд. Всушност, секоја соба е весела и во интензивни бои. Бањите се посебно интересни со тапети одосно плочки со овошни дезени.

Уште нешто што ја прави оваа куќа – куќа од соништата е и тоа што секоја од собите има поглед на океан. Дизајнерот има и импозантна приватна колекција на ретки уметнички дела, чија вредност се проценува на десетици милиони долари.

 

Во продолжение погледнете како е уредена внатрешноста на куќата:

 

фото извор: miami.curbed.com; architecturaldigest.com;

Објавено:
30 мај 2018
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
5.294 пати