Тренд: Огледала во неправилна форма

16 октомври 2020

Огледалата се секогаш добредојдени кога е уредувањето на внатрешниот простор во прашање. Оваа сезона како тренд се издвојуваат оние со неправилни форми.

„Несовршенството“ во формата може да биде совршен детаљ во вашиот дом.

Во ходник, спална соба или пак ќоше во дневната соба, ова парче ќе му даде сосема нов изглед на стариот простор.

Доколку пак, не преферирате огледала, тогаш можете да се послужите со декоративни предмети, како вазни, садови исто така во неправилна форма, со принт или во боја и да внесете свежина во домот.

Икеа, H&M Home, Zara Home се само дел од брендовите кои во својата понуда вклучија токму вакви парчиња.

Ако немате инспирација или пак, не сте сигурни како би го вклопиле во просторот, погледнете ги овие фотографии:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CORNER HOUSE CREATIVES (@mariskaoldenburg) onMar 30, 2020 at 5:15am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@interiorismodesign.mb) onSep 25, 2020 at 6:54am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ülmen (@ulmen.design) onSep 23, 2020 at 6:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ülmen (@ulmen.design) onAug 24, 2020 at 5:35am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by UDARA (@udaradeco) onOct 14, 2020 at 2:38pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by UDARA (@udaradeco) onOct 13, 2020 at 4:12pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by UDARA (@udaradeco) onOct 7, 2020 at 3:38pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ülmen (@ulmen.design) onSep 30, 2020 at 3:20pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@interiorismodesign.mb) onSep 25, 2020 at 6:54am PDT

 

Објавено:
16 октомври 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
751 пати