Трендови за внатрешно уредување кои ќе ја освојат 2021 година

30 јануари 2021

Домот е место каде минуваме најголем дел од времето, особено последниот период. Токму затоа, тој треба да е удобен, стилски и пријатен. За среќа, трендовите во уредувањето кои се актуелни оваа година се токму такви: пријатни за око, ја прават атмосферата во домот уште поубава и одговараат за сите оние со префинет вкус, а инспирираат убави моменти.

Почнувајќи од палетата на бои, кои Pantone годинава ги прогласи за бои на годината, преку растенијата и нивното место во домот, па се’ до карираниот дезен како водечка текстура во домот, изборот на трендови за сечиј вкус е голем и современ. 

Најинспиративните 5 трендови за уредување ќе ги најдете тука.

Објавено:
30 јануари 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
5.145 пати