Трите најпопуларни вазни од H&M Home

15 септември 2021

Во пресрет на есенската сезона, можеби планирате да внесете некоја промена во домот. Доколку не сакате да вложите премногу, а сепак да се забележи нова естетика, пробајте со вазни.

Едни од најпопуларните во моментов се оние во неправилна форма, а ние инспирацијата ја најдовме во колекциите на H&M Home.

Нам вниманието ни го привлекоа три модели, а слични можете да побарате и низ продавниците низ градот и така да бидете во тренд.

 

Вазна со необична форма

Впечатлива, минималистичка и вистински украс во домот. Одлична е и за декорации со суви цвеќиња, но и без ништо да ставите, да оставите вазната да зборува сама за себе ќе направите одличен избор. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mrs Rogers Home (@mrsrogershome)

 

Црно-бели вазни

Најчесто изработени од керамика, навистина ќе внесат уметничка нота во вашиот дом. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mariela Kelly (@monohome_bymk)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MerciljaInterior (@mercilja)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ewa Mi (@ewa.mi)

 

Дрвени вазни

Идеални за сезоната која доаѓа. Изгледаат топло и рустично, идеално одат во комбинација со аранжмани од суви цвеќиња. Ова е нивниот најнов модел (првата фотографија под текстот), но ние најдовме и неколку слични на нив. Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M HOME (@hmhome)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@daaj.wood)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@daaj.wood)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Decazone (@decazone_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by made in moscou (@madeinmoscou)

 

 

 

 

Објавено:
15 септември 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.119 пати