Почнувајќи од некои од најубавите водопади во светот, па се до магичните глетки на најголемите градови, овие восхитувачки фотографии снимени од високо се нешто најубаво што ќе го видите денеска! 

Дубаи

Неверојатните фотографии се снимени од група руски фотографи, кои патуваат низ светот фотографирајќи ги најубавите глетки снимени од хеликоптери, авиони, балони и други уреди. 

Езерото Богора, Кенија

Дел од нивниот најнов албум се фотографии од Централ Парк во Менхетен, Триумфалната порта во Париз, прекрасната Барселона, Амстердам и централните делови на Дубаи. 

Москва

Одлични фотографии тие имаат снимено и од водопадите Игуасу на границата на Бразил и Аргентина, потоа од езерото Богора во Кенија, реката Сан Хуан во Јута и од каде уште не. 

Санторини

Денеска, ние ги одвоивме најубавите фотографии од дел од местата каде овие момци имале можност да фотографираат. 

Погледнете!

 

Објавено:
10 август 2015
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
932 пати