Денови на вино и љубов во ресторан „Антигона“ - комплекс „Македонско село“

8 февруари 2017

Oпуштете се со незаборавно гастрономско патување низ богатите вкусови на префинетата храна и внимателно селектираните вина.Во месецот кога го славиме виното и љубовта, од 09.02 до 11.02 откријте ја тајната на препознатливиот, безвременски вкус на кујната на „Антигона“ и вкусете го 5 course менито, создадено со прекрасна симфонија на вкусови.На 14.02 - вечер резервирана за уживање во 6 course мени, надополнето со врвни вина, романтична атмосфера и звуци на акустична гитара со Дуо Бојковски.Почеток 20:00 часот!

Доживејте ја уникатноста на „Антигона“ кoja e присутна во секој детаљ, од впечатливиот и импресивен ентериер, топлата, романтична атмосфера, која совршено го надополнува амбиентот.

„Антигона“ ве поканува нa несекојдневно fine wine & dine искуство!

Информации и резервации на: 070 358 500.

 

*спонзорирана објава

Објавено:
8 февруари 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
765 пати