Досетлив и креативен начин за промоција на обувки...

30 септември 2014

Њујорчани периодов додека се движат низ улиците на метрополата имаат можност да погледнат интересни графити од обувки кои всушност претставуваат најава за новата колекција на американската дизајнерка Рене Снелсон која се потпишува зад етикетата Luxury Rebel.

Ако графитите досега создаваа урбана декорација низ улиците, овој пат тие дополнително треба да ги насочат минувачите кон шопинг по она што имаат можност да го видат на градските ѕидови.

Оваа необична реклама се покажа како успешна, па веќе поголем број обожаватели на брендот се во исчекување на колекцијата. Станува збор за трендовски модели на висока потпетица украсени со ремчиња и врвки кои барем на графитите се во впечатливо колоритно издание. Останува да видиме како тие ќе бидат пресликани во оригиналната верзија.

 

Објавено:
30 септември 2014
Категорија: 
Култура