Доза лето: Плажата со најсиното море што ќе ве воодушеви

17 април 2019

Сонцето ни се врати, а тоа некако веднаш нè потсетува дека ни се ближи летото. Исто така, пред нас се и неколку продолжени викенди, па потрудете се да ги искористите на најдобар можен начин.

Но, дури и да засега немате посебни планови, можете да си дозволите неколку минути фантазирање. Во продолжение ве „носиме“ на местото со најсиното море, што сме сигурни ќе ве воодушеви. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sunset Studios(@hotel_sunset_lefkada) onApr 5, 2019 at 3:37pm PDT

 Се работи за островот Лефкада, односно плажата со море во кое се гледаат сите нијанс на сино - Егремни.

Плажата е песочно бела, а морето е неверојатно сино. Контрастот создава убавина која ќе ве остави без зборови. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lefkada Beaches (@lefkadabeaches) onApr 9, 2019 at 11:49am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lefkada Beaches (@lefkadabeaches) onMar 27, 2019 at 7:15am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Greece (@great_greece) onOct 3, 2018 at 2:04am PDT

Доколку сакате вистински да се одморите, да почувствувате смиреност и спокој, ова е местото што треба да го посетите. Во магазините за туризам и веб страните со таква содржина, Егремини е секогаш во самиот врв, како една од нјаубавите плажи на светот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Greece (@great_greece) onOct 3, 2018 at 2:04am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Artem Gadzhiev (@xaeros) onAug 11, 2018 at 5:45am PDT

Секако, ако одите на Лефкада, ова не е единствената плажа што ќе ве остави воодушевени. Порто Катсики е исто така прекрасна плажа која морате да ја посетите, а меѓу омилените е и Катисма, особено поради фактот дека е малку подалеку и морето е подлабоко, па речиси никогаш нема метеж.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@katerina_ntorli) onSep 4, 2016 at 12:09pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stuart Campbell (@_blue_high) onMar 21, 2019 at 12:56pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sabina O (@so_enjoy_photography) onApr 6, 2019 at 8:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ziv&Tonic Boutique Apartments (@ziv_tonic_boutique_apartments) onApr 13, 2019 at 12:49pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lefkada Beaches (@lefkadabeaches) onApr 8, 2019 at 1:30am PDT

Уште еден предлог е плажата Агиос Никитас. Мала е, но она што ја прави привлечна е што има беспрекорно чиста вода. Исто така, на плажата има доста кафулиња и ресторани. Сепак, се работи за мирно место.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by www.GrckaInfo.com (@grckainfo) onApr 12, 2019 at 4:14am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Afroditi Pansion, Lefkada (@afroditi_pansion_lefkada) onMar 12, 2019 at 6:15am PDT

 

 

 

Објавено:
17 април 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
2.923 пати