Емотивни фотографии од брачен пар кој прославува 65 години брак

6 јули 2017

Харолд и Руби 65 години се во брак. Руби, пред неколку години краткорочно го изгубила паметењето, а тоа било предизвик за Меган Вон да си постави задача да ги фотографира и со тоа да ја овековечи љубовта и позитивната енергија која и по толку години, владее помеѓу овие луѓе.

Нејзиниот подарок за нив, се прекрасни, емотивни фотографии што ќе ги потсетуваат на секој неповторлив момент од нивниот заеднички живот.

Овој мини љубовен едиторијал е снимен во рустикален амбиент, на село, а Харолд и Руби секако се достојно облечени во свечена и елегантна облека.

Фото: Meghan Vaughan

 

Објавено:
6 јули 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
309 пати