Фантастичната Кејт Бланшет се трансформира во 13 различни ликови во еден филм

17 јануари 2017

Уметничката инсталација „Манифесто" на режисерката и продуцентка Џулија Розефелт што за прв пат беше прикажана во 2015 година, сега е компресирана и претворена во 90-минутен филм во кој 13 различни карактери игра едниствената Кејт Бланшет.

Без сомнеж дека таа е маестрална актерка, потврда се и 13-те различни карактери на луѓе од секојдневието што ги игра Бланшет во овој филм.

Премиерно целиот филм ќе биде прикажан месецов на претстојниот филмски фестивал Санденс.

Во продолжение погледнете го трејлерот.

 

 

Објавено:
17 јануари 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
736 пати