Фото: Празничните катчиња на Скопје – магични блесоци што го создаваат новогодишниот дух на градот

22 декември 2022

Новогодишната магија може да ја пронајдете и во најскриеното катче во градот, ако погледнете низ празничните очила.

Секое со своја празнична приказна, украсени со мерак, таквите магични блесоци кои ѕиркаат од различни страни на градот, го создаваат новогодишниот лик на Скопје.

Топол чај испиен покрај убаво украсеното новогодишно дрвце или божиќен поздрав испратен од празничниот излог, сите мали моменти заедно учествуваат во креирањето на топлата атмосфера која треба да нѐ потсети на сите убави нешта кои ги слават празниците.

Во дел од нив уживаме низ фотографиите во продолжение.

Фото: Долап/FB

Фото: Долап/FB

Фото: East Gate Mall/FB

Фото: East Gate Mall/FB

Фото: City Mall/FB

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A B C by Mosh (@abc_by_mosh)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@prepletstudio)

Објавено:
22 декември 2022
Категорија: 
Култура
Прочитано:
414 пати