(Фото) Претседателот Пендаровски со сопругата на погребалната церемонија за кралицата

19 септември 2022

Претседателот Пендаровски со сопругата денеска присуствуваа на погребалната церемонија за кралицата во присуство на стотици светски лидери и високи личности и 200.000 гости. 

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска беше стилизирана во црна комбинација со црна шапка и дискретен накит, соодветно на приликата.

Фото: Принтскрин од видео

Објавено:
19 септември 2022
Категорија: 
Култура
Прочитано:
411 пати