Инстаграм профил со најкреативните филџани со празнични мотиви

18 октомври 2022

Кога пиењето кафе или чај ви претставува посебен ритуал во денот, тогаш сигурно искуството е уште поубаво кога својот омилен напиток го консумирате во персонализирана шолја или филџан.

Со оваа идеја на ум, настанал еден мал бизнис кој го носи називот
@chiacups.studio и претставува креативно студио за рачна изработка и декорирање на уникатни филџани и шолји за омилените топли напитоци.

Нивните дизајни се карактеризираат со посебен шарм и автентичност која доаѓа како резултат на рачната изработка и бескрајната имагинација.

Периодов во нивната работилница под полна пареа се изработуваат новите сетови со празнични мотиви за Новогодишните празници, а дел од нив веќе се најдоа „изложени" на нивниот Инстаграм профил.
Ѕирнете за каква магија станува збор...

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Filipa Sorko (@chiacups.studio)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Filipa Sorko (@chiacups.studio)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Filipa Sorko (@chiacups.studio)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Filipa Sorko (@chiacups.studio)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Filipa Sorko (@chiacups.studio)

Објавено:
18 октомври 2022
Категорија: 
Култура
Прочитано:
3.290 пати