Инстаграм профил со најшарените декорации за Велигден

20 април 2022

Пријатната атмосфера во домот ги прави празниците уште поубави. Наближува Велигден, а веројатно дел од вас веќе го подготвуваат празничниот декор со цел домот да добие уште попријатен, празничен лик.

На интернет ќе наидете навистина на богата и креативна инспирација, особено кога се во прашање декорациите што и сами може да ги изработите.

Но, доколку барате идеја плус, ние имаме еден супер предлог – Инстаграм профил што дополнително ќе ве мотивира.

Се работи за профилот @sibafoka, препознатлив по својот еклектичен микс на различни стилови, шареноликост и експресивна љубов кон уредувањето на ентериерот.

На овој профил секогаш ќе наидете на фотографии кои прикажуваат тематски декор поврзан со некој актуелен празник.

А со оглед на тоа дека пред нас се Велигденските празници, тука ќе наидете на богата палета идеи како да ја уредите вашата празнична трпеза или дневната соба во празничен дух.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Krzysia-Wrocław (@sibafotka)

Објавено:
20 април 2022
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.348 пати