Помина речиси една деценија откако беше емитувана првата епизода на ултра популарната серија Breaking Bad, создадена од Винс Гилиган за AMC.

Веруваме дека сите ја имаат изгледано барем еднаш, бидејќи е неверојатно заразна и едноставно не те остава да земеш здив.

Ако поради некои причини сте ја пропуштиле, тогаш топлите летни денови се како создадени за одмарање и уживање со серии.

Неверојатната актерска екипа која успеа да ни го задржи вниманието сè до последната сезона, неодамна се собра за снимање едиторијал за магазинот Entertainment Weekly кои им посветија цело едно издание.

Како изгледаат денес и колку се промениле, погледнете во галеријата погоре.

Објавено:
3 јули 2018
Категорија: 
Култура
Прочитано:
537 пати