Како изгледа Дизниленд во Париз за време на празниците?

20 декември 2021

Дизнилед е земјата на бајките и фантазијата. Таму секој ден од годината е магија. Но, за време на празниците Дизниленд е посебно шармантен.

Вкусни топли колачиња во празнични форми, декоративни светилки на секое ќоше, тематски, фантастично украсени елки, хероите од цртаните филмови облечени во божиќни џемпери...

Ако би бирале совршена дестинација за празниците, во моментов тоа би било Дизниленд.

Погледнете и зошто...

Фото: Disneyland Paris Fanpage

 

Објавено:
20 декември 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
868 пати