Кои се 10-те најдобри плажи според светските патници?

15 мај 2023

Најголемата туристичка платформа TripAdvisor и годинава ги одбра најдобрите дестинации во светот, меѓу кои и најдобрите плажи.

А со оглед на тоа што за кратко доаѓа и јуни, а со него е летните одмори, ќе ставиме акцент на убавите песочни плажи.

Овие мали парчиња рај се одбрани според оценки и рецензии на светските патници, а ние ги издвојуваме најдобрите 10.

Baia do Sancho

Фернандо де Нороња, Бразил

Eagle Beach

Аруба

Cable Beach

Брум, Австралија 

Reynisfjara Beach

Вик, Исланд

Grace Bay Beach

Грејс Беј, Провиденцијалес

Praia da Falesia

Охос де Агуа, Португалија 

Radhanagar Beach

Островите Андаман и Никобар

Spiaggia dei Conigli

Лампедуса, Сицилија 

Varadero Beach

Варадеро, Куба

Ka'anapali Beach

Лахајна, Хаваи 

Фото: Pinterest

Објавено:
15 мај 2023
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.265 пати