Кој е најдобриот филм за време на Божиќ?

6 декември 2017

 Романтичната драмска комедија на режисерот Били Вајлдер „The Apartment" од 1960 година е прогласен за најдобар божиќен филм, кој воедно има добиено пет оскари, а главните улоги ги играат Џек Лемон и Ширли Меклејн.

Британскиот „The Independent“ истакнува дека оваа филмска класика потсетува на овие семејни зимски празници и позитивно влијае кога го гледате.

Ако не сте го гледале досега празниците ви се вистинска шанса за овој филм. Актерските бравури на Лемон и Меклејн ќе ве вратат во некои убави времиња. Да,љубовна приказна е!

 

Објавено:
6 декември 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
157 пати
Тагови: 
филм Божиќ
Извор: 
the independent