Квентин Тарантино (56) за прв пат стана татко!

25 февруари 2020

Познатиот режисер Квентин Тарантино на 56 години за прв пат стана татко.

Тој и неговата сопруга Даниела добија син.

„Даниела и Квентин Тарантино се среќни што може да ја споделат убавата вест за раѓањето на нивното прво дете", се вели во соопштението што го пренесуваат светските медиуми според ко детето е родено во Тел Авив, Израел каде парот се запозна во 2009 година.

Даниела и Квентин се верија во 2017-та година, а во 2018 се венчаа во Лос Анџелес.

 

Објавено:
25 февруари 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
309 пати